Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Riesling Classic Hugel 0.75l

Riesling Classic Hugel  0.75l
druh: Riesling
značka: Hugel & Fils
původ: Alsasko
kód zboží: F0400320
DPH: 21%
s DPH: 439 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Riesling Classic Hugel 0.75l

Velmi noblesní bílé víno, zobrazující v sobě suchý a aristokratický Riesling. Místní klimatické a půdní faktory umožňují této odrůdě dosáhnout svého plného potenciálu.
Výsledkem je elegantní a vytříbené víno, které se hodí k alsaským specialitám, stejně tak k mořským plodům a grilovaným či vařeným rybám.

První zmínky o předcích rodiny Hugel v Alsasku pocházejí z 15. století. O dvě stě let později se se Hans Ulrich Hugel usadil v Riquewihru zdevastovaném třicetiletou válkou. V roce 1639 se stal měšťanem a brzy poté stanul v čele silného spolku vinařů. Na počátku 20.století byly alsaské vinice zničeny škůdci a chorobami.
Po roce 1918 skupina vinařů včetně Frederica Emila Hugela začala podnikat kroky vedoucí k záchraně alsaských vinic a pěstování ušlechtilých odrůd. Zasloužil se i o oficiální uznání označení „Vendange Tardive" a "Séléction des Grains Nobles" (výjimečná vína v kategorii pozdních sběrů s vysokým obsahem přírodních zbytkových cukrů,
na která se používají odrůdy Gewurztraminer, Riesling a Pinot Gris ).Vinařství Hugel & Fils v současné době obhospodařuje více než 25 hektarů vinic, z nichž polovina má klasifikaci Grand Cru. Průměrné stáří vinic je 30 let. Vinařství navíc nakupuje na základě dlouholetých smluv nejkvalitnější ručně sbírané hrozny z dalších než 100 hektarů vinic.
Vzhledem k rozmanitosti půdního složení využívá vinařství svých zkušeností při určování, která odrůda bude pěstována na které vinici.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.