Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Riesling Nussberg Fritz Wieninger 0.75l

Riesling Nussberg Fritz Wieninger  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Riesling
značka: Wieninger
původ: Vídeň
kód zboží: RA008320
DPH: 21%
s DPH: 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Riesling Nussberg Fritz Wieninger 0.75l

Barva je světle žlutá. V nádechu je víno jemné, ovocnost s mírným květinovým aroma, tóny medu, broskví s minerálními nuancemi. Na patře nádherně vyvážená struktura kyselinky; také jemné medové tóny, které doznívají i ve středně dlouhém závěru.

Hrozny pocházejí z vinice v Ried Prussia z Nußberg, ale kvůli nízkým výnosům a vysokému stupni zralosti se také používaly hrozny vinic Upper Lap a Purgstall, které se nacházejí také na Nußbergu.
Půdy se skládají z vápencového půdního profilu s vápencovým podložím ( vápencové kameny se někdy dostávají i na povrch - inu samý vápenec ).

Weingut Wieninger je 100 let staré rodinné vinařství. Najdeme ho v severozápadním okraji Vídně v Rakousku. Je to tradiční vinařství v kombinaci s moderními metodami. Dnes vede vinařství Fritz Wieninger. Rozloha vinic je 45 hektarů. Vinice jsou na svazích Bisamberg, Berg, Gabrissen a Wiesthalen. Půda se zde skládá hlavně z písčitých, jílovitých částí a vápenitého spraše. Průměrné stáří vinic je okolo 40 let. Pěstují odrůdy: Chardonnay, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Neuburské, Sauvignon Blanc, Sylvánské zelené a Tramín. Exportují víno do 29 zemí. Získávají mnoho mezinárodních ocenění.
Vinařství Wieninger sídlí ve 21. vídeňském okrese, u slavného kopce Bisamberg, kde révu začali pěstovat již staří Římané. Vinařství je také významným agroturistickým cílem.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.