Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Riesling Smaragd Loibner Burgstall fx Pichler 0.75l

Riesling Smaragd Loibner Burgstall fx Pichler  0.75l
druh: Riesling
značka: FX Pichler
původ: Wachau
kód zboží: RA000240
DPH: 21%
s DPH: 989 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Riesling Smaragd Loibner Burgstall fx Pichler 0.75l

Špičkový Riesling Smaragd z polohy Burgstall, která má rulové podloží s pískovcem. V předchozích ročnících vyráběl pan Pichler vína klasifikace Federspiel, ale díky extrémně slunečnímu ročníku 2015 je toto víno v klasifikaci Smaragd.
Jeho aroma připomíná broskve a liči, na patře se snoubí ovocné tony s mineralitou, která je vhodně podpořena kyselinou.

F.X. Pichler je pro kraj Wachau něco jako Chateau Latour, Domaine de la Romanée-Conti, Zind-Humbrecht, Sandrone a Helen Turley." - Robert Parker, The Wine Advocate

Člověk tak často nehovoří o nejlepším výrobci v určité zemi (byť je zde výhoda, že Rakousko je malé). A přestože je výborných vinařů v Rakousku mnoho, nikdo z nich se nestal synonymem rakouského vína do takové míry jako F.X.
Pichler či pouze F.X., jak bývá zjednodušeně nazýván. Jeho renomé je takové, že jeden autor zabývající se rakouským vínem, jehož požádali, aby sestavil seznam 100 nejlepších rakouských výrobců podle toho, jak jsou dobří, uvedl F.X.
Pichlera na prvním místě. Když jeho vína ochutnáte, pochopíte, proč se tomuto postavení těší. Jsou to vskutku monumentální suchá bílá vína, z nichž každé se vyznačuje plností v ústech, závěrem a komplexností, jež zanechají člověka ve stavu, že není schopen slova.
Jeho Riesling Smaragd Loibnerberg je kvintesencí bohatého, exotického mnohavrstevného ryzlinku. Jeho Grüner Smaragd Kellerberg a Grüner „M" představují nejbohatší a nejkomplexnější vyjádření této odrůdy, jakého vůbec lze dosáhnout.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.