Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Riesling Smaragd Wachstum Bodenstein Prager 0.75l

Riesling Smaragd Wachstum Bodenstein Prager  0.75l
druh: Riesling
značka: Prager
původ: Wachau
kód zboží: RA000348
DPH: 21%
s DPH: 1 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Riesling Smaragd Wachstum Bodenstein Prager 0.75l

Fermentace v nerezových tancích. Výrazná vůně s exotickými tóny grapefruitu, také broskví a meruněk. Elegantní a dobře strukturovaná chuť s tóny čerstvých peckovin a jiného ovoce, s jemnou mineralitou v závěru.
Ideální průvodce lehkých rybích pokrmů, drůbežích jídel, sušené šunky a salátů.

Velmi příkré, terasovité vinice v okolí města Weissenkirchen jsou nejmalebnějším a nejslavnějším vinařským regionem Rakouska - Wachau. Franc Prager byl jedním z průkopníků, kteří se zasloužili o věhlas tohoto regionu, ale i vín z celého Rakouska.
Již několik generací obhospodařuje prestižní rodinná firma nejlepší vinice v regionu jako například Kloster Michaelbeuern, Hinter der Burg nebo Leber. Dnešní majitelé, manželé Ilse a Toni Bodenstein, úspěšně pokračují v započaté tradici a starají se o produkci neuvěřitelně komplexních
vín.Vinařství zpracovává hrozny z 16,5 hektarů vlastního vinohradu. Na 60% rozlohy je osázena odrůda Ryzlink Rýnský a zbývajících 40% patří Veltínskemu zelenému.

Alergeny - vzhledem k přírodnímu a neprůmyslovému charakteru výroby může toto víno obsahovat každý ze sledovaných alergenů, zejména stejně jako všechna vína, může obsahovat i toto víno Oxid siřičitý (SO2), tedy siřičitany, případně stopy vajec
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.