Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Rioja Crianza Organic Azabache 0.75l

Rioja Crianza Organic Azabache  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Rioja Crianza
značka: Azabache
původ: Rioja
kód zboží: SP090342
DPH: 21%
s DPH: 199 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Rioja Crianza Organic Azabache 0.75l

Intenzivní ovocá vůně chuť je plná a zaoblená.
Vhodné podávat: červená masa, zvěřina, zralé sýry
Vína z oblasti La Rioja, ležící na severu Španělska pod pyrenejským masívem v širokém údolí řeky Ebro patří tradičně k nejžádanějším španělským produktům. Nesou označení Denominacion de Origen Calificada Rioja (D.O.Ca. Rioja), které je ochranou známkou zaručující odpovídající kvalitu a původ hroznů.
Výrobce - vinařské družstvo - Viňedos de Aldeanueva, S. Coop sdružující 850 pěstitelů hroznů vlastní 2600 ha vinic (t.j. cca 25% všech vinic v České republice), produkuje každoročně 2 miliony kg hroznů. Široký sortiment odrůd je determinován různými nadmořskými výškami vinic (250 - 600 m.n.m). Výšková poloha vinic spolu s pestrostí odrůd (Tempranillo, Garnaca, Mazuelo, Graciano a Viura) umožňuje postupnou sklizeň od konce srpna do října.
Vlastní výroba vín probíhá v nerezových nádobách, řízeným kvašením při použití enzymů a ušlechtilých kvasinek. Vína určená k vyzrávání jsou uložena v barikových soudcích potřebnou dobu podle kategorie (semi-crianza, crianza, reserva, grand reserva).
Po vyzrání v sudech jsou stáčena do lahví a uložena ve sklepě k dosažení optimální lahvové zralosti. Vinařsví se v posledních letech prosazuje i v pěstování hroznů a výroby organických biovín. Nově též produkuje bílá vína z oblasti D.O. Rueda, které vévodí odrůda Verdejo.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.