Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Rioja Gran Reserva Ontanon 0.75l

Rioja Gran Reserva Ontanon  0.75l
druh: Gran reserva
značka: Ontanon
původ: Rioja
kód zboží: w4YS3020
DPH: 21%
s DPH: 949 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Rioja Gran Reserva Ontanon 0.75l

Po staletí hrála v oblasti Středozemí významnou roli mytologie. Tato Grand Reserva je součástí tradiční výroby vína v Bodegas Ontanón. Existuje pouze 10.000 lahví tohoto jedinečného a mimořádného vína z kolekce Mythology. Původ naší Ontanón Grand Reserva Mythology Collection je spojen se skvělou úrodou, kdy díky vyváženému počasí dosáhly hrozny optimální velikosti a zralosti. K výrobě vína byly vinařem použity jen ty nejlepší hrozny Tempranilla a Graciana pocházející z malého asi čtyřhektarového vinohradu La Montesa. Rostliny révy na tomto vinohradu patří k vůbec nejstarším v celé oblasti, a ačkoli je jejich výnosnost omezená, plodí hrozny neuvěřitelné kvality, barvy a vyzrálosti. Po velice pečlivém výběru následovalo 5 let zrání. Nejprve v dubových sudech a následně v lahvích. Na vinětě jsou znázorněny umělecké práce, které jsou také k vidění přímo ve vinařství Bodegas Ontanón a představují bájného řeckého boha vína a úrody Dionýsa a jeho římské obdoby Bacchuse, známého jako boha zábavy a radovánek.

Víno zrálo 2 roky v sudech z francouzského nebo amerického dubu, následně 3 roky v lahvi.
Rok 2005 byl označen za "Výborný" od Consejo Regulador (Řídícího výboru) v Rioja. Sklizeň začala na začátku září v izolovaných parcelách naší vinohradnické oblasti v nejvýchodnější části Rioja Baja, ale během zbývajících týdnů se zpomalila, protože se středně velké denní teploty a chladné noci rozšířily a hrozny zůstaly ve vynikajícím zdravotním stavu.
Do 17. září, po dalších několika týdnech zavěšení, které umožnily pomalejší tvorbu cukru a lepší fenolickou zralost, měla většina ovoce v naší vinohradnické zemi optimální zralost.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.