Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Ryzlink rýnský Stará réva výběr z hroznů Šlechtitelka 0.75l

Ryzlink rýnský Stará réva výběr z hroznů Šlechtitelka  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Riesling
značka: Šlechtitelka
původ: Velkopavlovicko
kód zboží: S515220
DPH: 21%
s DPH: 598 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Ryzlink rýnský Stará réva výběr z hroznů Šlechtitelka 0.75l

Vinice Ryzlinku rýnského je vysázena směsí 25 klonů z Německa, Itálie, Rakouska a České republiky. Víno se slámovou barvou má vůni lučních květin, zeleného čaje, sušených meruněk s nádechem lipového květu. Vysoká extraktivnost je nosným prvkem tohoto velkého vína. V chuti se mísí kandované ovoce, datle, rozinky spolu s přezrálými broskvemi a lipovým medem v dochuti. Víno je připraveno na delší ležení.

Keře ve stáří 45 let, vysázeny v roce 1970. Spon je dosti úzký 180 cm, keře jsou od sebe vzdáleny 110 cm. V dané výsadbě je zastoupeno celkem 25 různých klonů, čímž je tato výsadba ještě více zajímavá. Jsou zde klony velkopavlovické, polešovické, tak také klony německé z Geisenheimu. Celková plocha této staré vinice osázené touto výjimečnou odrůdou je 0,7 ha.
Víno ročníku 2015 dozrálo do výběru z hroznů a má slámovou barvou, vůni lučních květin, zeleného čaje, sušených meruněk s nádechem lipového květu. Vysoká extraktivnost je nosným prvkem tohoto velkého vína.
V chuti se mísí kandované ovoce, datle, rozinky spolu s přezrálými broskvemi a lipovým medem v dochuti. Víno je připraveno na delší ležení.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.