Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Samaroli Demerara 1990/2017 0.7l

Samaroli Demerara 1990/2017  0.7l
obsah alkoholu: 45%
značka: Samaroli
kód zboží: RU027130
DPH: 21%
s DPH: 13 889 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Samaroli Demerara 1990/2017 0.7l

Při vizuální prohlídce vykazuje příjemnou mahagonovou barvu. Vůně, které se rozvinou ve vůni, jsou štiplavé, s tóny tymiánu, jalovce, kůže a tabáku. V ústech je široký, opulentní, měkký, s velmi obalujícím a vůbec ne hranatým nápojem. Uzavírá se perzistentním závěrem. Je přísný, silný a tajemný, ale vyniká svou velkou elegancí a definicí chutí.

Vyrábí se destilací nálevu z fermentovaného cukru z melasy, malými měděnými destilačními přístroji Pot Still nazývanými také osvěžovač, protože jsou vyžadovány alespoň dvě destilace. Tento rum zraje v dubových sudech, které po určitou dobu obsahují whisky. Rum absorbuje třísloviny, získává víceméně tmavou barvu a zušlechťuje se ve Skotsku, kde je následně stáčen.
Skotsko je považováno za oblast na světě s nejlepšími klimatickými kombinacemi pro pravidelnější zrání alkoholu než kterákoli jiná země a Skotové jsou známí jako jedni z nejzkušenějších a nejzkušenějších v umění stárnutí whisky. Tyto dva faktory jsou rozhodující pro zlepšení vlastností tohoto rumu, který je považován za jeden z nejlepších rumů na světě.

Tento rum se zrodil v ústí řeky Rio Demerara v Guyaně ve slavných Demerara Distillers v horkém roce 1990, s jasným anglickým otiskem ve výrobě. Samaroli si vybral sud číslo 14 a poté ho nalahvoval v roce 2017 společností Coiltean In.Co.LTD, po 27 letech zrání, je pouze 300 lahví.

Pro Samaroliho je míchání jednou ze základních částí jeho práce: umění, které se postupem času zdokonaluje a kde každá sebemenší obměna může vést k produktům, které se od sebe zcela liší.^
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.