Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Sauvignon blanc Headwaters Babich 0.75l

Sauvignon blanc Headwaters Babich  0.75l
obsah alkoholu: 0%
druh: Sauvignon blanc
značka: Babich
původ: Nový Zéland
kód zboží: NZ001860
DPH: 21%
s DPH: 398 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Sauvignon blanc Headwaters Babich 0.75l

100% Biodynamický Sauvignon Blanc. Při výrobě tohoto vína byla dodržena striktní pravidla pro organickou produkci. Vůně obsahuje tóny červeného rybízu a maracuji. Na jazyku je na začátku jemné se sladkým ovocným tónem a přechází do pěkné hloubky a struktury.
Hodí se hlavně k rybám a mořským plodům. Nejlepší kombinace jsou čerstvé ústřice.

Zakladatelé vinařství rodina Babichových je původem z Dalmácie. Počátky vinařství započaly v roce 1910.První vinice vysázeli na terasách nad bažinami Kaikkino. V roce 1916 vyrobil Josip své první víno, které plnil do lahví pod značkou Babich Brothers. Brzy se bratři přestěhovali na 24 hektarovou usedlost v Henderson Valley . Od roku 1940 se rodina stále více zaměřovala na rozvoj vinařství.
Vinařství Babich vlastní vinice ve třech různých územích. V údolí Henderson ( 28 ha ) se v teplém podnebí a hlinitě jílovité půdě daří především odrůdě Chardonnay, společně s Pinotem Noir a Pinotage. .Hawke's Bay (44 ha)je regionem těžícím z klimatických podmínek. Zdejší podnebí je dostatečně chladné k tomu, aby hrozny dozrávaly pomalu, ale zároveň dost slunečné, aby optimálně dozrály. Pěstují se zde zejména odrůdy Chardonnay, Sauvignon blanc, Cabernet sauvignon a Merlot.. Marlborough (118 ha ) mnohá z novozélandských nejvíce voňavých a uhlazených vín pocházejí z oblázkovitých, plochých plání tohoto regionu. Vydatné sluneční záření a suchý podzim umožňují zdejším odrůdám Sauvignon blanc, Riesling, Pinot gris a Pinot noir plně a pozvolna dozrát a získat tak velmi intenzivní aroma.
V současné době je tato společnost jedním z největších rodinných podniků na Novém Zélandu.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.