Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Sauvignon blanc Private bin Organic villa Maria 0.75l

Sauvignon blanc Private bin Organic villa Maria  0.75l
druh: Sauvignon blanc
značka: Villa Maria
původ: Marlborough
kód zboží: NZ000603
DPH: 21%
s DPH: 299 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Sauvignon blanc Private bin Organic villa Maria 0.75l

Nádherná, jiskřivá, žluto zelená barva. Vůně je svěží, intenzivně aromatická a chřestová. Florální tóny přetrvávají ve vůni i ve formě čerstvě posečené trávy. Kyselinky jsou ve víně citelné, ale nevtíravé. Chuť vína je komplexně svěží, zakulacená, zejména po tónech chřestu a listech černého rybízu.

Vinařství Villa Maria patří mezi vůdčí vinařství Nového Zélandu. Vinařství založil v roce 1961 George Fistonich, který stále společnost vlastní. Od roku 1990 používá Villa Maria na všech svých vínech šroubové uzávěry. Vinařství bylo první na světě prezentované jako „cork free zone". George Fistonich věří, že právě toto rozhodnutí stojí za úspěchem a kvalitou jeho vín. Villa Maria vlastní vinice ve všech hlavních oblastech Nového Zélandu: Marlborough, Hawke's Bay a Gisborne. Mimo vlastních hroznů nakupuje Villa Maria surovinu od dalších cca 80 pěstitelů vín, kde si celoročně kontroluje kvalitu produkce.Největší úspěchy Villa Maria posledních letMagazín Wine Spectator zařadil Villa Maria mezi 50 nejlepších vinařství světa Novozeladské vinařství roku (6x v posledních sedmi letech)Air New Zealand Wine Awards 2004 získala 42% všech ocenění (mimo jiné 14 zlatých medailí)
Wine International Magazine George Fistonich byl zařazen mezi 50 nejvlivnějších osobností vinařského světa.

Alergeny - stejně jako všechna vína, může obsahovat i toto víno Oxid siřičitý (SO2), tedy siřičitany, případně stopy vajec
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.