Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Sauvignon blanc Valentin St. Michael Eppan 0.75l

Sauvignon blanc Valentin St. Michael Eppan  0.75l
obsah alkoholu: 0%
značka: st.Michael Eppan
původ: Alto Adige
kód zboží: I0100474
DPH: 21%
s DPH: 949 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Sauvignon blanc Valentin St. Michael Eppan 0.75l

Toto víno neokouzlí jen svým jménem. Jedná se o bílé víno vysoké školy enologie, která nepřipouští nejmenší chyby. Hrozny z vysoko položené vinice St.Valentin dávají Sauvignon zelenkavé brilantní barvy, s tóny bylin, zeleného chřestu a angreštu.
Jeden z nejlepších Sauvignonů Itálie, každoročně ohodnocen třemi skleničkami Gambero Rosso.

Vinařství St. Michael Eppan leži přímo v srdci prestižní vinařské oblasti Alto Adige. Ve vesnici Eppan, která nabízí téměř dokonalé podmínky pro pěstování révy se vinaří již přes 2000 let. V roce 1907 spojilo 340 vinohradníků svoje znalosti a vášeň a vzniklo tak vinařství,
které disponuje silnou základnou hroznů špičkové kvality. Hrozny pochází z různých klimazón a podloží od dlouhodobě stejných pěstitelů. Tyto hrozny jsou zpracovány s neuvěřitelnou precizností a smyslem pro detail jedním z nejlepších enologů světa, kterým je Hans Terzer.
Vína jsou rozdělená do několika kvalitativních řad a stylů. Řada Classici nabízí klasická, seriózní, lehká, odrůdová, svěží, relativně nenáročná vína, která se pijí mladá. V řadě selezioni se vyrábí vína z individuálních a vyjímečných poloh.
V nižsších výnosech mají vína větší koncentraci, hloubku a minerální element rozdílných terroirů. V řadě Sanct Valentin pak můžeme ochutnat to nejlepší z dílny Hanse Terzera. Tato prémiová řada vychází pouze z nejlepších hroznů z nejlepších poloh.
Vína jsou komplexní, elegantní, multi - dimenzní, výrazně minerální, intenzivní v aroma, s delším potenciálem pozitivního zrání. V roce 1999 získalo vinařství právem statut nejlepšího vinařství Itálie.
Zajímavostí je, že 70% vín, které vinařství vyrobí se prodá v Itálii, pouze 30% zbývá pro klienty v ostatních zemích.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.