Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Segreta rosso Planeta 0.75l

Segreta rosso Planeta  0.75l
obsah alkoholu: 14%
značka: Planeta
původ: Sicílie
kód zboží: I0306290
DPH: 21%
s DPH: 249 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Segreta rosso Planeta 0.75l

Rubínově červená barva s fialovým okrajem. Vůně červených lesních plodů, rybízu a planých třešní. Chuť má charakteristické známky révy Nero d'Avola, je plná a příjemně měkká se sametovou hořčinkou.
Doporučujeme - těstoviny s omáčkou ze zvěřiny, lilek s parmazánem, klobásy na grilu ale i okoun s olivami, kapary a čerstvá rajčata.

Slavné sicilské vinařství bylo založeno v roce 1995. Planeta je producentem vína postaveným na dlouhé zemědělské tradici, který je hluboce spjat se zdejším regionem. Jeho počátky se datují kolem roku 1500, kde již po 17 generací hospodaří mezi Sambuca di Sicilia a Menfi.
V současnosti Planeta obhospodařuje šest vinařských oblastí Sicílie zahrnující celkovou plochu 363 ha vinic. Ulmo v Sambuca di Sicilia, Dispensa v Menfi, Dorilli ve Victoria, Buonivini v Noto, Feudo di Mezzo na Etně v Castiglione di Sicilia a poslední La Baronia v Capo di Milazzo.
Planeta je starobylá rodina španělského původu. První zmínky se datují do roku 1585, kdy se Michele narodil syn Nicolao, který zdědil pozemky a vinnou révu u Partanny. O nějaký čas později v roce 1694 Giovanni Pietro dostal jako věno pozemky a Pevnost Ulmo v Sambuca di Sicilia.
Úspěch započatý Diegem Planetou, považovaným také vůdčí postavou a obroditelem sicilského vína nadále rozvíjí i současní následníci, kteří si vytyčují stále velmi ambiciózní cíle se stálým ohledem na dodržení vysoké kvality jejich produktů.
Alessio Planeta, bratranec Francesky, působí jako hlavní enolog. Francesca je zodpovědná za míchání a hledání optimálního cuvée, ale její hlavní starostí je obchod a marketing.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.