Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Singleton 12y + skleničky 0.7l

Singleton 12y + skleničky 0.7l
obsah alkoholu: 40%
značka: Singleton
původ: Speyside
kód zboží: W0000605
DPH: 21%
s DPH: 889 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Singleton 12y + skleničky 0.7l

Singleton jsou živé, moderní whisky s lehkou, bohatou, perfektně vyváženou hedvábnou chutí.

Palírna Dufftown, založená v roce 1896, se nachází uprostřed úrodné oblasti Speyside v městě Dufftown. V této oblasti nazývané Zahrada Skotska se nachází více než polovina skotských palíren. Typickým znakem palírny je progresivní přístup k výrobě whisky, který je přitom stále zakořeněn v tradicích a řemeslné výrobě. Symbol tohoto přístupu je losos ve znaku. Představuje nejen výrazný prvek skotské domoviny a historie, ale zároveň filozofii značky plout proti proudu.
Nový destilát (new-make spirit) se se vyznačuje tóny ovoce a zelené trávy, výjimečnou jemností a hlubokou chutí, což je dáno dlouhou fermentací a pomalou destilací v destilačních kotlích velmi vysokého štíhlého tvaru. Destilát následně zraje v pečlivě vybrané kombinaci sudů z evropského dubu (ex-sherry), které dodávají bohaté ovocné tóny, a sudů z amerického bílého dubu (ex-bourbon), které naopak dodávají medové náznaky vanilky.
Výsledná whisky je bohatá a hedvábná a je ideální vstupní branou do světa single malt whisky.
Singleton Dufftown 12 YO je jemná, přirozeně plná whisky, která se vyznačuje nasládlými ovocnými tóny a přetrvávající příjemnou hřejivostí. V aroma se projevuje dřevo, pražené ořechy s bohatými ovocnými tóny a třtinového cukru.
V chuti se pečená jablka, ořechy, stopy černého rybízu, třtinového cukru a kávy.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.