Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Slivovice zlatá Jelínek 0.5l

Slivovice zlatá Jelínek  0.5l
obsah alkoholu: 45%
druh: Švestky
značka: Jelínek Rudolf
původ: Morava
kód zboží: SLI00072
DPH: 21%
s DPH: 249 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Slivovice zlatá Jelínek 0.5l

Unikátní zlatá slivovice

Zlatá slivovice je světový unikát mezi ovocnými destiláty, který vznikl a dodnes je tradičně vyráběn ve valašské baště palírníků zvané Vizovice. Základem tohoto destilátu je klasická bílá slivovice, která podléhá specifickému zrání v sudech z dubu a získává tak zcela nové rysy.
Tradici výroby tohoto ojedinělého nápoje započali bratři Jelínkové, když v roce 1923 navázali spolupráci s francouzským výrobcem koňaku Denis Mounié. Ve společnosti RUDOLF JELÍNEK pro vás tuto specialitu zachováváme až do dnešních dnů. Stejně jako u bílé slivovice, začíná výroba trojstupňovou destilací vyzrálého švestkového kvasu. Vzniklý destilát je však uložen ke zrání do dřevěných sudů z dubu. Právě kontakt s dubovým dřevem dodává slivovici její zlatavou barvu, vůni blízkou koňaku či brandy a k její ovocné chuti připojuje výrazný dřevitý podtón.
Tento 45% ovocný destilát konzumujte nejlépe při teplotě shodné s okolím, neboť jedině tak dáte vůni i chuti příležitost se plně rozvinout a plně oceníte um vizovických palírníků.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.