Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Syrah Chateau Ste.Michelle 0.75l

Syrah Chateau Ste.Michelle  0.75l
druh: Syrah
značka: Chateau ste.Michelle
původ: Washington
kód zboží: US000440
DPH: 21%
s DPH: 499 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Syrah Chateau Ste.Michelle 0.75l

Víno vyrobené převážně z odrůdy Syrah, doplněné malým množstvím Cabernet Sauvignon a Merlot.Zrálo 18 měsíců v dubových sudech. Decentní, ale vyzrálý Syrah s aroma černých zralých třešní, vanilky, koření a topinky.
Koncentrovaná chuť s harmonickou, sametovou tříslovinou a tóny černých třešní, bílého pepře, ve velmi dlouhém závěru s doteky kávy, čokolády a ostružin.
Dobře doprovodí např. pokrmy z hovězího masa nebo aromatické sýry.

Vinařství vzniklo již v roce 1912 a bylo jedním ze zakládajících členů V roce 1954 se vinařství stalo součástí družstva „Amerických pěstitelů vinné révy" a Chateau Ste Michelle se stalo hlavním pilířem produkce. Majitelé vždy preferovali pěstování hroznůpřírodní klasickou cestou za použití evropských, hlavně francouzských postupů.
Chateau Ste Michelle je jedním z mála prémiových vinařství, které pod sebou sdružuje další producenty, z nichž se každý úzce specializuje buď pouze na bílá nebo červená vína. Tento netradiční přístup je dílem skvělého enologa Boba Bertheau. Zatímco všechny vinice Columbia Crest se nacházejí na suché a slunečné východní straně pohoří Cascade, Bertheau preferuje bílá vína z Woodinville, poblíž Seattlu, kde je podnebí spíše chladné a podobné
Burgundsku. Opakem jsou červenávína z Kanoe Ridge Estate ve východním Washingtonu, kde slunce dodává hroznům potřebnou zralost a kulatost. Chateau St. Michelle si zakládá jak na svých vynikajících vínech z Merlot a Cabernet Sauvignon, tak na - pro tuto oblast - netradiční odrůdě Riesling.
Pro zdokonalení zpracování této odrůdy přizvali z Německa věhlasného Dr. Loosena, který spolupracoval na zakládání nových vinohradů a konečném zpracování Rieslingu s názvem Eroica.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.