Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Talisker Dark Storm 1l

Talisker Dark Storm  1l
obsah alkoholu: 45.8%
značka: Talisker
původ: Ostrovy
kód zboží: W0000986
DPH: 21%
s DPH: 1 395 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Talisker Dark Storm 1l

V roce 2013 palírna Talisker představila plnění z nové NAS (No Age Statement - Bez udání stáří) řady svých produktů s názvem "Storm", tedy v překladu "Bouře". Whisky je to zajímavá, ale svému názvu čest tak úplně nedělá.
Něco jiného je novinka z ostrova Skye emitovaná o rok později s názvem "Dark Storm", tedy "Temná bouře". Název trochu napovídá, že by mohla whisky přitvrdit. A tak tomu je i ve skutečnosti.

Oproti běžným Taliskerům je totiž drsnější. Slad je při sušení vystaven kouři z rašeliny déle a také sudy, v kterých "Temná bouře" zraje, jsou vypáleny o něco více než u klasické "Bouře". Výsledkem je komplexnější, robustnější a větší whisky se sladkými tóny černého rybízu a lékořice, které zahaluje těžký závoj kouře. Palírna Talisker na ostrově Skye byla založena r. 1830 bratry Hughem a Kennethem MacAskillovými. Palírna prošla několika změnami majitelů, až ji v r. 1880 koupil Alexander Grigor Allan a kompletně přebudoval.
V r. 1898 došlo k spojení s palírnou Dailuaine za vzniku Dailuaine-Talisker Distilleries Ltd. V r. 1925 se palírna dostala pod správu DCL (Distillers Company Ltd.). V r. 1960 palírnu zničil požár, k obnovení výroby došlo v r. 1962.
V současnosti je majitelem palírny společnost United Distillers. Od r. 1997 se whisky neskladuje na ostrově, ale na pevnině.
Whisky Talisker je součástí míchaných Johnnie Walker a White Horse, ale většina produkce se stáčí jako single malt. Má velice výraznou chuť, pro kterou si vysloužila přezdívku 'Láva z Cuillins'.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.