Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Teeda 5y 0.7l

Teeda 5y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
značka: Teeda
původ: Karibik
kód zboží: RU047750
DPH: 21%
s DPH: 1 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Teeda 5y 0.7l

Okinawa je nejjižnější část Japonska, panuje zde subtropické klima a právě tento ostrov je jediným místem, kde se v této zemi pěstuje cukrová třtina. Logicky tedy i místem, kde se vyrábí výjimečný a exotický rum TEEDA, v překladu znamená „Slunce".

Teeda se vyrábí se v lihovaru Helios. Historie samotného lihovaru je velmi zajímavá. Původně se lihovar jmenoval Taiyou, založen byl v roce 1961 Tadashi Matsudou a zásoboval rumem zejména místní americkou civilní správu. V roce 1969 se společnost přejmenovala na HELIOS a dnes, kromě skvělého rumu, vyrábí i pivo, saké a místní lihovinu z rýže, awamori.

Pozoruhodné vlastnosti rumu TEEDA jsou přičítány procesu destilace v kotlíkovém destilačním kotli a následnému zrání v sudech z amerického bílého dubu po Bourbonu po dobu 5-15 let. Na etiketě je uváděn nejmladší použitý rum. TEEDA je velmi aromatický a v chuti lze rozpoznat mnoho rozličných vrstev. K dobarvování se nepoužívá karamel. TEEDA rum je prostě stejně zajímavý, jako samotný ostrov Okinawa.

Barva: tlatá s odstínem jantaru.
Vůně: Výrazné tóny medu a podmanivé podtóny meruněk.
Chuť: kulatá a plná aromatickécho tropického ovoce.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.