Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

the Balvenie Triple cask 16y 0.7l

the Balvenie Triple cask 16y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Whisky 16 let
značka: Balvenie
původ: Speyside
kód zboží: W0108865
DPH: 21%
s DPH: 2 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis the Balvenie Triple cask 16y 0.7l

Triple Cask v podstatě znamená, že v Balvenie k výrobě této whisky použili tři různé typy zrání. První zrání probíhalo v sudech po Oloroso Sherry, poté v sudech po bourbonu a nakonec whisky dozrávala v tradičních dubových sudech.
Podle hlavního master blendera Davida Stewarta tímto způsobem zrání whisky získala vůni plnou medu, vanilky a skořice s nádechem dubového dřeva.
Chuť se pak může pyšnit hladkostí a výjimečnou chuťovou hloubkou, v níž je cítit silná stopa sušeného ovoce s jemným nádechem citrusů se spoustou a spoustou medu a koření.

Palírna Balvenie byla založena r. 1892 Williamem Grantem a ve vlastnictví jeho rodiny zůstala až do současnosti. Jedná se tak o jeden z posledních rodinných podniků mezi palírnami.
Společnost W. Grant & Sons je také jednou z mála, které si vyrábějí vlastní slad, navíc z ječmene, který částečně pochází z rodinné farmy. (Proto také Grantovy palírny zůstaly v provozu během obou světových válek, kdy většina palíren byla zavřena kvůli nedostatku ječmene.)
Palírna vznikla přestavbou ze starého šlechtického sídla a svoji starobylost si navzdory přestavbám uchovává dodnes. Původní dva kotle palírny koupil William Grant použité z palíren Lagavulin a Glen Albyn. Údajně tak neučinil z ekonomických důvodů, ale kvůli jistotě, že budou vyrábět kvalitní destilát.
Dnes má Balvenie kotlů osm.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.