Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

the GlenDronach Virgin Oak 14y 0.7l

the GlenDronach Virgin Oak 14y  0.7l
obsah alkoholu: 46%
druh: Whisky 14 let
značka: GlenDronach
původ: Highland
kód zboží: P0000215
DPH: 21%
s DPH: 1 789 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis the GlenDronach Virgin Oak 14y 0.7l

Virgin Oak Finish je výjimečná skotská single malt whisky vytvořená ve zvláštním vydání pro milovníky panensky čisté dubové příchutě. S filigránskou jemností svěžího exotického ovoce z něhož vystupují prvky pečeného kokosu a kakaa nabízí lehce kouřovou chuť kořeněnou dubovými tóny, zázvorem a skořicí.
Mírně toastovaný sud z amerického panenského dubu přidal pikantní nádech vanilky a dokončil tak směs, která má navíc vynikající hloubku.

V roce 1823 vstoupilo ve Skotsku platnost nařízení, které legalizovalo pálení whisky. V roce 1826 založil James Allardice na Skotské vysočině GlenDronach, jednu z prvních oficiálních palíren. Během své historie několikrát změnila majitele, rostla, později ji na několik let zcela uzavřeli, aby pak znovu vybudovala a dalece překonala svou dávnou slávu. V roce 2015 získala ocenění Global Whisky Distiller of the Year.
V nejstarší budově historického areálu GlenDronach údajně přebývá duch jisté španělské dámy, která přicestovala do Skotska v soudku sherry. Právě zálibou v sherry je palírna proslulá. Svoji tradiční skotskou whisky z vysočiny nechává zrát ve španělských sudech po špičkových lahůdkách Pedro Ximenez a Oloroso. Výsledkem je hutná, elegantní a neuvěřitelně chuťově bohatá whisky.
Výrobní tajemství značky GlenDronach střeží už téměř 200 let hejno havranů, kteří se usadili v jejím skladišti. Legenda praví, že dokud tam zůstanou, bude se dobře dařit. Přejme jim dlouhý život, téhle dobroty by byla škoda.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.