Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Tomintoul 16y 0.7l

Tomintoul 16y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Whisky 16 let
značka: Tomintoul
původ: Speyside
kód zboží: W0004330
DPH: 21%
s DPH: 1 399 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Tomintoul 16y 0.7l

Dlouho známá whisky jako "The Gentle dram" je měkká a ořechová, s příjemnou bohatou chutí.
Mnohonásobně oceněná Tomintoul Speyside Glenlivet Single Malt Scotch Whisky byla láskyplně vyrobena z nejkvalitnějšího ječného sladu a zrála ve výběru nejlepších bourbon sudů po dobu nejméně šestnácti let.

Vůně: kulatě jemná, s náznaky oříšků a kandované kůry
Chuť: plná chuť s ořechově kořeněnými podtóny
Závěr: dlouhotrvající, krémová s jemnou kořeněností
Barva: jantarová

Oblast kde sídlí palírna Tomintoul, byla až do počátku 19. století divočinou, a též notorickým hájemstvím pokoutních palírníků. Ne všechny pokoutní palírny dostaly licenci, ani nebyly okamžitě úspěšné. Jedno z těchto míst na břehu říčky Balnellan, osm kilometrů na sever od Tomintoulu, muselo čekat na oživení coby legální palírna až do šedesátých let 20. století. Dnes je Tomintoul součástí stáje Angus Dundee. Nový vlastník přiživuje její potenciál jako výrobny jednosladové whisky. Tomintoul je lehká klasika ze Speyside. Trávové aroma s trochou citrusu. Násladlá chuť s kapkou koření
Palírna Tomintoul byla založena v r. 1964 u výjimečně kvalitního pramene Ballantruan Spring v druhé nejvýše položené vesnici ve Skotsku. Whisky Tomintoul byla součástí míchaných whisky Whyte & MacKay a této společnosti také palírna v letech 1973-2000 patřila.
Dnes je majitelem Angus Dundee Distillers Plc
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.