Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Trois Rivieres Teeling Whisky cask 0.7l

Trois Rivieres Teeling Whisky cask  0.7l
obsah alkoholu: 43%
druh: Rum stařený
značka: Trois rivieres
původ: Martinik
kód zboží: RU006213
DPH: 21%
s DPH: 1 599 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Trois Rivieres Teeling Whisky cask 0.7l

Spojení Karibiku a Irska, třtiny a obilí, kreolské destilační kolony a kotlíkového destilačního zařízení. I tak se dá popsat nová spolupráce společností Trois Rivieres a Teeling. Trois Rivieres je martinickým zástupcem kategorie „rhum agricole", jež označuje rumy vyráběné ze šťávy cukrové třtiny původem z Martiniku, které se v současné době těší stále větší oblibě a pozornosti. Plantáže Trois Rivieres byly založeny kolem roku 1660 a patří tak k nejstarším v Karibiku.

Teelingové jsou známí svou vizí dělat věci jinak a jejich whiskey jsou toho důkazem. Svou moderní, designovou destilerii v centru Dublinu otevřeli roku 2015, první doložené prameny, které hovoří o výrobě irské whiskey jejich předky, však sahají až do roku 1782. Fénix, součást loga značky, symbolizuje znovuzrození whiskey Teeling.
Tito neotřelí a nápadití výrobci prémiových destilátů se nyní rozhodli spojit síly, resp. vyměnit si sudy, aby dali vzniknout něčemu vskutku jedinečnému - whiskey Teeling dokončené v sudech po martinickém agricole rumu a rumu Trois Rivieres dokončeném v sudech po irské whiskey. Tóny koření, dřeva a robustní charakter typický pro Trois Rivieres na jedné straně, na druhé plné tělo a delikátní ovocné a bylinné tóny typické pro whiskey Teeling. Výsledkem jsou dokonale vyvážené destiláty originálního charakteru, které potěší nejen sběratele. K dostání jsou pouze v omezeném množství.
Agricole rum Trois Rivieres, držitel prestižního označení A. O. C. Martinique, byl nejprve uložen do dubových sudů a poté „dokončen" v sudech po whiskey Teeling Small Batch, ve kterých zrál dalších 8 měsíců. Pro celý svět bylo vyrobeno 12 000 lahví.
Ve vůni se projevují tóny zralého ovoce, sladového ječmene a jemná kořeněnost s náznaky medu. Na patře je to jemný, krásně vyvážený rum s výraznější tříslovinou. Projevují se tóny koření, vzácného dřeva, čerstvě namletého obilí a džemu.
Chuť přetrvává v podobě dlouhotrvajícího zakončení.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.