Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Vinedos de Paganos El Puntido Rioja 0.75l

Vinedos de Paganos El Puntido Rioja  0.75l
obsah alkoholu: 14%
druh: Tempranillo
značka: Vinedos de Paganos
původ: Rioja
kód zboží: SP102200
DPH: 21%
s DPH: 1 299 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Vinedos de Paganos El Puntido Rioja 0.75l

Vinařství Sierra Cantabria, které bylo založeno v roce 1870 rodinou Egurenů a dnes je řízeno Marcusem Egurenem, čtvrtou generací rodiny, je jedním z nejvýznamnějších vinařství ve Španělsku. Společnost tvořená různými sklepy a vinicemi má své sídlo v Rioja Alta a právě v městečku San Vicente de la Sonsierra. V provincii Paganos v Baskicku vyrábí Sierra Cantabria vína z hroznů ze svých vinic a z ovoce od místních producentů.

Víno se vyrábí z hroznů odrůdy Tempranillo z 25hektarové vinice Finca El Puntido, která se nachází v nadmořské výšce 600 metrů na jílovito-vápenité půdě a jejíž rostliny jsou staré přibližně 40 let. Po vinifikaci zraje hotové víno 16 měsíců v sudech z francouzského dubu.

Vinedos de Paganos El Puntido má intenzivní barvu s třešňově červenými tóny a některými granátovými nuancemi. Jeho aromatický profil je široký a voňavý s tóny zralého červeného ovoce a květin, následovaný minerálními a čokoládovými tóny. V chuti je víno bohaté, vyvážené a plné charakteru s hladkými tříslovinami a dlouhým závěrem charakterizovaným ovocnými a dřevitými tóny. Je vynikající k lasagním Bolognese a jehněčím kotletám.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.