Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Vino Nobile Riserva Carpineto 3l

Vino Nobile Riserva Carpineto  3l
obsah alkoholu: 0%
značka: Carpineto
kód zboží: I0309944
DPH: 21%
s DPH: 1 999 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Vino Nobile Riserva Carpineto 3l

Vinice se nachází ve městě Montepulciano v toskánské provincii Siena. Pro produkci tohoto vína je vyhrazeno celkem 16 hektarů půdy. Vinice rostou v nadmořské výšce 300 až 350 metrů, v písčito-jílové půdě bohaté na vápenec.
Popis: Zářivá rubínově červená barva. Éterický, vyjímečně elegantní až aristokratický nádech se stopami fialek a ušlechtilého dřeva. V ústech subtilní, balsamický. Suché, harmonické, ovocné a sametové, s elegantní strukturou a dlouhým závěrem. Velké víno. Zrálo 24 měsíců v sudu. Následně dozrávalo 12 měsíců v lahvi.

Carpineto bylo založeno v roce 1967, kdy se majitelé Giovanni C. Sacchet a Antonio M. Zaccheo rozhodli pěstovat v oblasti Chianti červená vína světové kvality. Toto rozhodnutí bylo na trhu novátorské, neboť Chianti spadalo do kategorie obyčejných vín.
Vizionáři si byli vědomi nevyužitého potenciálu Toskánska produkovat vynikající vína. Zavedli moderní vinařské technologie, které výrazně překonaly tehdejší standardy kvality. Pod jejich vedením získalo Carpineto mezinárodní reputaci.
Jejich červená vína proslavila jejich jedinečná intenzita a jejich schopnost dlouhodobého zrání. Riserva zraje o 6 až 12 měsíců déle, než vyžadují pravidla DOCG. Produktová řada obsahuje vína od nejprestižnější toskánské apelace DOCG, až po různá specificky strukturovaná vína.
Carpineto většinu produkce exportuje do 60 zemí po celém světě. 96% procent přitom tvoří červená vína, z toho většina nese označení Riserva. Vinařství získává velké množství ocenění na mezinárodních i domácích výstavách a soutěžích.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.