Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

XM Royal 10y 0.7l

XM Royal 10y  0.7l
obsah alkoholu: 40%
druh: Rum stařený 10 let
značka: XM
původ: Guyana
kód zboží: RU003430
DPH: 21%
s DPH: 799 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis XM Royal 10y 0.7l

Rum zraje více než 10 let v sudech po bourbonu. To je následováno 6 měsíční periodou dozrávání v sudech po víně a Sherry. Uvádí se, že tento rum je vyráběn z vůbec nejkvalitnější cukrové třtiny na světě, kterou lze nalézt v zemi původu tohoto rumu, Guyaně.

Chuť tohoto rumu je velice vyvážená a lze v ní identifikovat med, lékořici, hnědý cukr a datle. To vše v kapalině zlatavé barvy doprovázené vůní hnědého cukru, grilovaného koření, pečeného ovoce a cukrové třtiny. Společnost Demerara byla založena již v roce 1770 a dodnes je jediným výrobcem rumu na Guyaně, vlastní 30 cukrovarů a 11 distilérek. Při pití tohoto rumu budete mít také silný pocit této dominance. Guyana je jednou z posledních nedotčených zemí a je skoro celá pokryta amazonským deštným pralesem, kterým protéká řeka Demerara. Stejnojmenná cukrová třtina, která je pěstována na jejích březích, je považována za nejlepší na světě pro výrobu cukru a guyanských rumů.
Díky výjimečné základní surovině jsou ve světě rumy Demerara považovány za rumy výjimečné úrovně. Společnost Demerara Distillers byla založena v roce 1770 a je jediným výrobcem rumu v Guyaně. Vlastní 30 cukrovarů a 11 destilerií (7 v oblasti Berbice a 4 na východním pobřeží).
Používají se zde následující druhy destilačních zařízení: 3 dvojité kolony Coffeyho destilačního zařízení, 2 Savalle destilační zařízení, 1 dřevěný kotlík, 1 dřevěný dvoukotlík, 1 tradiční měděné destilační zařízení, 1 měděné zařízení stylu Wedderbrun a jeden malý destilační přístroj určený původně pro výrobu ginu.
Tolik destilačních zařízení umožňuje výrobu rumů, které jsou svým složením úplně odlišné od ostatních světových rumů.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.