Rum House (https://www.rumhouse.cz/)
«

Yarden Syrah 2019 0.75l

Yarden Syrah 2019  0.75l
obsah alkoholu: 14%
druh: Syrah
značka: Yarden
původ: Golanské výšiny
kód zboží: TEV00333
DPH: 21%
s DPH: 839 Kč
našli jste někde lepší cenu?
dostupnost: skladem
+
-

Popis Yarden Syrah 2019 0.75l

Výrazná chuť po černém rybízu, divokých bobulových plodech, malinách, borůvkovém džemu, tabáku a dubu, koření a čokoládě, s mírnými tóny zeminy.

Příběh začíná před 800 tisíci lety, kdy se v této oblasti již dařilo první divoké révě. Příroda poskytla Golanským výšinám pro pěstování vína skvělý potenciál. V tomto regionu obyvatelé starobylého Hatzoru provozovali první vinařství.
V roce 1972 navštívil region proslulý enolog profesor Cornelius Ough a na vinařský potenciál Golanských výšin znovu upozornil.Kombinace chladného podnebí a bazaltické půdy v něm vyvolala úplné nadšení.V roce 1976 byly na Golanských výšinách vysázeny první moderní vinice.Pro zpracování sklizně z roku 1983 bylo založeno vinařství Golan Heights Winery. V roce 1984 vyprodukovalo vinařství své první víno, Yarden Sauvignon Blanc, ročník 1983, které bylo považováno za nejlepší svého druhu v Izraeli. V roce 1986 se vinařství přemístilo do svého současného sídla v malém městě Katzrin.
Vinařství Golan Heights Winery se dnes v rámci mezinárodní vinařské komunity těší prestižnímu postavení. Tohoto renomé dosáhlo za krátkou dobu a usilovně pracuje na tom, aby si je uchovalo. Vlastníci vinařství pěstují a spravují nejlepší vinice vysázené po celém regionu Golanských výšin. O nejlepší kvalitu hroznů se starají pěstitelé vína a zruční profesionálové z Izraele i zahraničí.
Vinařství neustále investuje - od nových vinařských lisů, přes systém počítačového řízení teploty po sudy vyráběné z nejlepšího francouzského dubu. Pozornost je věnována i těm nejmenším detailům.
O úspěch se zasluhují především ti, kteří vykonávají jednotlivé práce, zejména profesionální tým zabývající se ve vinařství zpracováním vína, který vede světově proslulý vinař Victor Schoenfeld.

Alergeny: Stejně jako všechna vína, může i toto víno obsahovat Oxid siřičitý (SO2), siřičitany a stopy vajec.
Rum House

Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s.